Wyspy Cooka

Wyspy Cooka

Wyspy Cooka leżą na Oceanie Spokojnym i stanowią samorządne terytorium stowarzyszone Nowej Zelandii. W ich skład wchodzi piętnaście wysp i atoli dzielących się na Północne i Południowe.

Wyspy Południowe to przede wszystkim wyspy pochodzenia wulkanicznego a otaczają je atole koralowe. Roślinność nie jest tutaj zbyt bujna, dominują palmy i krzewy, ale nie brakuje przepięknych zacisznych plaż z białym, miękkim piaskiem i lazurową wodą wokoło. Przyjeżdżający tu goście mają tu do dyspozycji niewielki, ale ekskluzywne hotele, eleganckie wille i bungalowy. Wszystko doskonale wyposażone i świetnej jakości, począwszy od wyposażenia aż po obsługę, która spełnia wszystkie zachcianki nawet najbardziej wymagających gości.

Z tutejszych wysp największą popularnością cieszy się Wyspa Rarotonga, która jest stolicą Wysp Cooka a zarazem siedzibą tutejszego rządu. Jest to wyspa pochodzenia wulkanicznego, otoczona przez przepiękne rafy koralowe. Sama wyspa ma owalny kształt i można ją objechać drogą Ara Tapu,po drodze zaglądając do wiosek lub odpoczywając na jednej z wielu tutejszych plaż.

Wyspa Cooka
Wyspa Cooka

Na wybrzeżu nie brakuje jachtów, łodzi rybackich i statków, które oferują rejsy wokół wyspy. Tutejsze rafy koralowe sprawiają, że jest to też znakomite miejsce do nurkowania, woda jest ciepła i przejrzysta a kryje w sobie nieprzebrane bogactwa natury.

Na wyspie Atiu, która jest również pochodzenia wulkanicznego przyjemnie spędzą czas wielbiciele obcowania z przyrodą, ponieważ żyje tu wiele niezwykłych gatunków ptaków. W jaskiniach można zobaczyć piękne stalagmity i stalaktyty, a także ptaki Kopeka, które potrafią poruszać się w ciemności podobnie jak nietoperze wykorzystując do tego sonar. Wiele gatunków ptaków żyje w tutejszych lasach, te najciekawsze to kakerori, bountiful.

Z kolei wyspa Mangaia jest nie tylko jedną z najstarszych, bo liczy około 18 milionów lat, jest też rzadziej uczęszczana, co sprawia, że wciąż ma wiele dziewiczych jeszcze zakątków.

Wyspa Aiutaki jest niewielka, bo ma 20 km2, ale z pewnością jest cudownym miejscem. Otacza ją lazurowa, krystalicznie czysta woda, a piasek jest miękki i biały. Wyspa jest doskonale przygotowana jeśli chodzi o zaplecze hotelowe i gastronomiczne, tutejsze hotele są wysokiej klasy i zapewniają znakomite warunki wypoczywającym tu gościom.

Wyspa Mangaia jest idealnym miejscem dla turystów poszukujących ciszy, spokoju i odosobnienia. Wyspa jest bogata w roślinność, są tu też jaskinie, które można zwiedzać z przewodnikiem. Hotele są zarówno dla gości z zasobniejszym portfelem, ale można też znaleźć miejsca trochę tańsze. Wszędzie jest wysoki standard obsługi i wiele atrakcji dla turystów. Plaże są czyste i otoczone lazurowymi wodami, które zachęcają do pływania i nurkowania.

Udostępnij
Comments are closed.
Visit Us On FacebookCheck Our Feed