Jamajka

Jamajka

Jamajka to niesamowite miejsce, które idealnie nadaje się na luksusowe wakacje wśród boskich plaż i błękitnego morza. Mnóstwo tu słońca, rytmów reggae, a także atmosfery luzu i swobody. Jamajkę nazywa się również „krainą złota”. To kierunek, który potrafi zachwycić i zostać w pamięci na bardzo długo. Czaruje tutejsza natura, miejsca, które warto zwiedzić i ciekawe historie z nimi związane. Każdy może odnaleźć tutaj coś, co zostanie z nim już na zawsze.

Ekskluzywne i niezapomniane atrakcje Jamajki

 Będąc na Jamajce koniecznie trzeba zobaczyć, a właściwie zostać na dłużej na jednej z rajskich plaż. Idealnym wyborem na pewno okaże się Montego Bay z widokami jak z pocztówek i możliwością uprawiania sportów wodnych – takich jak snorkeling i nurkowanie. Poza tym niedaleko są także inne rajskie zakątki, na których odpoczynek może być równie wyjątkowy.

Jamajka to oczywiście także dom Boba Marleya, który ulokowany jest na północnym wybrzeżu. To jego dom rodzinny, a nieco późniejszy można odnaleźć przy ulicy Hope Road 56 w mieście Kingston. Oba dużo zdradzają o słynnym artyście oraz okolicznościach, w których nagrywał znane wszystkim kawałki.

Z luksusem powiązać można niewątpliwie także Port Antonio. Dlaczego? Bowiem to kurort, którego architektura być może nie przyciąga ogromu turystów, za to jest magnesem dla milionerów, a nawet miliarderów. Można tu bowiem wynająć ekskluzywną willę i podziwiać niezapomniane widoki. Błękitna Laguna przyciąga turkusowym odcieniem i rajską plażą, a imprezy zachęcają, by zapomnieć o wszystkich troskach.

Jeśli zaś wziąć pod uwagę, że wyjątkowe atrakcje daje sama natura, to jest takie miejsce na Jamajce, którego nie sposób pominąć. Mowa tu o wodospadach znajdujących się na rzece Dunn. Woda wpada tu kaskadami aż do Morza Karaibskiego i wygląda naprawdę zjawiskowa. Można to zobaczyć wspinając się w górę rzeki idąc z plaży, a także zaczerpnąć kąpieli w chłodnej wodzie.

Jamajka to oczywiście o wiele więcej. To też na przykład słynny Rose Hall, dom z „białą damą” i mroczną historią. Jednakże przede wszystkim kraj ten zachwyca słońcem, plażami, luksusem i muzyką. Oczywiście również przyrodą. Przyjechać tu to znaczy pozwolić sobie na więcej i przeżyć niesamowitą, niezapomnianą przygodę! Taką, która zachwyca kolorami, dźwiękami, opowieściami i pięknem.

Udostępnij
Comments are closed.
Visit Us On FacebookCheck Our Feed