Polinezja Francuska

Polinezja Francuska

Plaże na Bora Bora idealnie nadają się do wypoczynku. Można liczyć na złocisty piasek, lazurowe wody. Dla wielu osób Polinezja Francuska stanowi raj na ziemi. Zapewnia doskonałe warunki do nurkowania i podziwiania podwodnego życia. Można przyjrzeć się z bliska rafie koralowej. Piękne krajobrazy, bujna roślinność, przepyszna kuchnia i liczne atrakcje zachęcają do odwiedzenia Bora Bora.

Jakie atrakcje oferuje Polinezja Francuska (Bora Bora)?

Bora Bora stanowi część Wysp pod Wiatrem. Przepiękne krajobrazy sprawiają, że wiele młodych par decyduje się na spędzenie swojego miesiąca miodowego na wyspie. Świetnym rozwiązaniem będzie z pewnością zatrzymanie się w domku na wodzie. Jest to niecodzienna atrakcja. Początkowo Bora Bora było wulkanem, ale na przestrzeni lat ukształtowanie terenu się zmieniło i jest obecnie przede wszystkim płaskie. Rajska wyspa ma wiele do zaoferowania turystom. Możliwe jest nurkowanie, karmienie rekinów, kupienie prawdziwej czarnej perły. Warto odwiedzić plażę Matira, jedną z najpiękniejszych na całym świecie, z krystalicznie czystą wodą. Można liczyć na przepiękne widoki. Na wyspie panują doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych.

Co ciekawego zobaczyć na Bora Bora?

W przypadku Polinezji Francuskiej na uwagę zasługuje magiczna góra na wyspie Moorea. Z wulkanicznego szczytu rozciągają się niezwykłe widoki. Przepiękne krajobrazy gwarantuje także Belvedere Lookout. Można podziwiać całą wyspę, bujną roślinność. Ciekawe miejscem będzie także tahitańska farma czarnych pereł. Można nawet się w nie zaopatrzyć. Duże wrażenie robi również wodospad Fautaua w Zielonej Dolinie. Przepięknym miejscem są także wodospady Faarumai. Na wyspie Bora Bora wręcz grzechem byłoby pominięcie nurkowania w czystych wodach, w których tętni życie morskie. Polinezja Francuska to rajski zakątek z tropikalnym klimatem. Można uciec od cywilizacji, zapomnieć o problemach dnia codziennego. Jest to miejsce leżące na środku Oceanu Spokojnego. Każdy miesiąc będzie dobry do tego, aby odwiedzić niezwykłe Bora Bora. Przez cały rok panuje ciepły i przyjemny klimat.

Udostępnij
Comments are closed.
Visit Us On FacebookCheck Our Feed