Standardy wypoczynku

Standardy wypoczynku

Jako punkt odniesienia dla standardów wypoczynków mogą z pewnością posłużyć hotele, którym nieformalnie przyznano po siedem gwiazdek. Tym z mniejszą ilością gwiazdek z pewnością trudno dorównać, no ale przecież chodzi tu nam o jakiś punkt odniesienia.

Burj al Arab w Dubaju (https://www.jumeirah.com/en/hotels-resorts/dubai/burj-al-arab/) był pierwszym w historii hotelem siedmiogwiazdkowym. Jego oferta przekracza wszelkie standardy a tak naprawdę jest klasą samą dla siebie. Przekracza oczekiwania klientów zarówno pod względem wyglądu, wyposażenia, standardów pokoi jak samego wyglądu. Powszechnie znana na świecie zachwycająca i wspaniała bryła hotelu przypominająca kształtem wydęty pustynnym wiatrem żagiel wspaniałego okrętu. Sam hotel usytuowany jest na niewielkiej sztucznej wyspie. Hotel ten nazywany jest także „Wieżą Arabów”. Cena za pobyt dochodzi nawet do kilkunastu tysięcy złotych za nocleg. Nie mniej co zamożniejsi Polacy chętnie odwiedzają ten wspaniały hotel.

Emirates Palace
Emirates Palace

Ponieważ jesteśmy pośród krajów arabskich należy wspomnieć o hotelu Emirates Palace w Abu Dhabi (https://www.kempinski.com/en/abudhabi/emirates-palace/welcome/) znajdującym się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Teoretycznie posiada 6 gwiazdek, ale wszyscy znawcy tematu jak i sam hotel, nieoficjalnie twierdzi że to aż 7 gwiazdek. Nie może to jednak nikogo dziwić, gdyż ten hotel oddaje do dyspozycji gości aż kilkupiętrowe, finezyjnie wykończone, wspaniałe pozłacane apartamenty. Każdy z klientów to indywidualny gość, dlatego przysługuje mu osobna obsługa. Budowę zakończono w 2005 roku, natychmiast zrobił furorę a wręcz został okrzyknięty najbardziej luksusowym hotelem świata, wyprzedzając wspomniany wcześniej Burj al Arab.

Na chwile powróćmy do Europy, a dokładnie do Wenecji, gdzie znajdziemy Hotel Danieli mający 6 gwiazdek z plusem jak to oceniają hotelarze. Odwiedzając ten wspaniały hotel znajdziemy go zaledwie kilka kroków od sławnego i kojarzonego z Wenecją Placu św. Marka. Można śmiało stwierdzić, że jest kwintesencją stylu weneckiego. Składa się z trzech połączonych budynków. Jego trzon stanowi dawny Pałac Dandolo z XIV wieku, z niego dzięki tak charakterystycznym dla Wenecji krytym mostkom możemy dostać się dwóch pozostałych budynków (pierwszy pochodzi XVI wieku, a drugi z XX wieku). To rozwiązanie architektoniczne dodaje temu hotelowi uroku i osnuwa pewną tajemnicą. Oczywiście goście hotelowi otoczeni są specjalną wysublimowaną opieką.

Z Europy podróżując koniecznie prywatnym odrzutowcem przenosimy się na Bali, gdzie można zamieszkać w kolejnym hotelu ocenianym na 6 +, jest to Nusa Dua na wyspie Bali. Hotel jak wszystkie tego typu obiekty wyróżnia położenie, tym razem jest to pobliże piaszczystej plaży, która z kolei sąsiaduje ze wspaniałą i bogatą w morskie życie rafą koralową. Sam budynek można określić mianem stylowego. Ten luksusowy hotel swoim klientom proponuje indywidualną obsługę, nie wspominając o wyjątkowych i wspaniale wyposażonych wnętrzach apartamentów. Należy wspomnieć, że sam kompleks hotelowy poza sąsiedztwem plaży otoczony jest pięknie zaprojektowanym ogrodem tropikalnych roślin.

Ulubioną destynacją Polaków jest Turcja, jednak niewielu z nich zdaje sobie sprawę, że poza świetnie wyposażonymi i bardzo dobrze ocenianymi przez nich hotelami jest jeden klejnot, który przekracza granice 5 gwiazdek i posiada ich 6 jest to Hotel Calista położony na Riwierze Tureckiej. Hotel ten bardziej jest znany jako kurort a wynika to z tego, że kompleks ten składa się z pięciu budynków głównych i czternastu willi o łącznej powierzchni 120.000 m2. Trudno wymienić wszystkie atrakcje jakie oferuje w standardzie swoim gościom, nie mniej do dyspozycji jest oczywiście piaszczysta plaża oraz kryty basen, pole golfowe czy centrum wellnes&spa. Ciekawostką tego hotelu w przeciwieństwie do opisywanych wcześniej jest w pewnym sensie rodzinny charakter wynikający ze znajdujących się w jego ofercie apartamentów rodzinnych złożonych z salonu i sypialni.

Udostępnij
Visit Us On FacebookCheck Our Feed