Seszele

Seszele

Seszele, położone na północny wschód od Madagaskaru, składają się z 92 wysp, spośród których zaledwie połowa jest zamieszkana. Zapierający dech w piersiach krajobraz tworzą m.in. plantacje kawy, herbaty, palm kokosowych, a także wanilii i cynamonu.

Seszele – atrakcje turystyczne wysp

Spędzając urlop na malowniczych Seszelach, warto odwiedzić Victorię, najmniejszą stolicę na świecie, zlokalizowaną na wyspie Mahe, gdzie zaobserwować można ślady panowania brytyjskiego, na co wskazuje miniatura wierzy zegarowej w Londynie – Big Ben oraz zabytkowy ryneczek.

Na uwagę zasługuje także Park Narodowy oraz Ogród Botaniczny Valle de Mai, zlokalizowany na wyspie Praslin. Jego teren obejmuje aż 324 ha dziewiczych lasów równikowych, a ogród stanowiący część parku, został wpisany na listę UNESCO. Przyjrzeć się tutaj można endemicznej palmie Coco de Mer, rzadkim czarnym papugom, owocowym gołębiom oraz seszelańskim bulbulom.

Dla osób ceniących luksus niezapomnianą przygodą może być natomiast rejs prywatną łodzią, katamaranem lub jachtem po bezkresnym Oceanie Indyjskim i możliwość podziwiania bajkowego widoku Seszeli. Istnieje także możliwość przelotu nad wyspami helikopterem oraz wypraw z ekologicznym przewodnikiem. Miłośników aktywnego spędzania czasu zadowoli zaś zwiedzanie podwodnego królestwa koralowców. Rafy na Seszelach uzyskały status Parku Narodowego i cieszą się wśród turystów ogromną popularnością.

Seszele – luksusowe hotele o wysokim standardzie

Większość obiektów noclegowych usytuowana jest w malowniczym otoczeniu palm, zielonych lasów oraz przejrzystej wody o lazurowej barwie. Do najbardziej ekskluzywnych hoteli należą, m.in. pięciogwiazdkowe: Le Meridien Fisherman’s Cove na wsypie Mahe w Bel Ombre, Les Villas D’Or na wyspie Praslin na Cote d’Or oraz Hilton Seychelles Northolme Resort&Spa w Victorii na Mahe.

Udostępnij
Comments are closed.
Visit Us On FacebookCheck Our Feed