Malediwy

Malediwy

Archipelag Malediwy leży na Oceanie Indyjskim i jego skład wchodzi około 1200 większych lub mniejszych wysp i wysepek. Malediwy do raj dla wielbicieli nurkowania, żeglarstwa i surfingu. Jest to też miejsce, gdzie można godzinami wylegiwać się na piaszczystej plaży, pośród białego piasku, w otoczeniu lazurowej wody.

Językiem urzędowym jest malediwski, ale ponieważ archipelag żyje z turystyki to bez problemu można się tu porozumiewać po angielsku.

Główną atrakcją Malediwów są Atole Centralne z ich stolicą mieszczącą się w Male, która stanowi centrum administracyjne i kulturowe archipelagu. Jeśli chcemy urozmaić pobyt to właśnie w Male można wybrać się na wycieczkę uliczkami miasta i zobaczyć Pałac Prezydencki, a także siedzibę rządu. Jednak najbardziej atrakcyjną część stanowi port wraz z falochronem.

Z Male już niedaleko, bo zaledwie kilometr jest do wyspy Hulule, gdzie mieści się międzynarodowy port lotniczy.

Atole Północne i Południowe są idealne dla turystów ceniących prywatność i spokój. W przeciwieństwie do Atoli Centralnych tutaj jest zdecydowanie mniejszy ruch turystyczny, zazwyczaj przyjeżdżają tutaj amatorzy nurkowania. Przepiękne laguny, rafy koralowe, lazurowa i ciepła woda to coś co przyciąga tutaj nurków.

Leżący na południu atol Seenu to miejsce, gdzie przede wszystkim są luksusowe kurorty zapewniające doskonałe warunki wypoczynku dla najbardziej wymagających turystów.

Dostępne tutaj hotele są cztero- i pięciogwiazdkowe, z infrastrukturą pozwalającą zapewnić niezapomniany wypoczynek. Nie brakuje barów, restauracji, spa, kortów tenisowych a wszystko to w otoczeniu przepięknych plaż i wód.

Dla turystów ceniących sobie połączenie luksusu i spokoju idealnym miejscem będzie pobyt na jednej z wysp atolu Faafu, który składa się z 23 wysp, ale tylko pięć jest zamieszkanych więc ogranicza to ilość przebywających turystów. Do dyspozycji mamy wysokiej klasy hotele z doskonałą obsługą i warunkami do spędzenia cudownego urlopu. Atol ten to wprost wymarzone miejsce na spędzenie miesiąca miodowego, bo oprócz przepięknych widoków, piaszczystej białej plaży i lazurowej wody zapewnia cisze i spokój a także atmosferę intymności.

domki na wodzie
domki na wodzie

Oprócz pięciogwiazdkowych hoteli na Malediwach można wypoczywać w bungalowach lub charakterystycznych dla tego regionu domkach na wodzie, z których wprost można zejść na plażę lub do wody. Nie oznacza to niższego standardu wręcz przeciwnie wszystko tu jest na wysokim poziomie, zarówno jeśli chodzi o wyposażenie jak i poziom obsługi, również kuchnia tutaj jest warta grzechu.

Udostępnij
Comments are closed.
Visit Us On FacebookCheck Our Feed