Tajlandia

Tajlandia

Wybór Tajlandii na wymarzone wakacje to wyśmienity pomysł. Zwłaszcza jeśli luksus, boskie plaże, słońce i otwartość są na naszej liście priorytetów. Czekają tutaj bowiem hotele pełne atrakcji i udogodnień, pyszne jedzenie i miejsca, które wręcz onieśmielają swoim pięknem. Miejskie metropolie potrafią zainspirować do zgłębiania historii, a zaciszne plaże do głębokiego relaksu i schowania się przed całym światem.

Chiang Mai – luksus na wakacjach w Tajlandii

Idealnym miejscem na luksusowe wakacje w Tajlandii jest niewątpliwie kurort Chiang Mai. Resort ten imponuje ogromną powierzchnią i stanowi żywe muzeum umożliwiające poznanie tradycji północnej części kraju.

Tym, co sprawia, że ludzie tak chętnie tu przyjeżdżają są niecodzienne atrakcje – idealne dla małych i dużych oraz piękna przestrzeń. Każdy gość traktowany jest tu iście po królewsku i na pewno znajdzie coś dla siebie. Masaże, zabiegi dla duszy i ciała, programy dietetyczne, holistyczne czy medytacji – to wszystko czeka tutaj i sprawia, że można cieszyć się obfitością doznań. W kurorcie tym można także podziwiać dzieła sztuki i kolekcje antyków.

Idealną wręcz porą by przybyć do Chiang Mai jest jesień oraz zima, a dokładniej okres od października do lutego. Temperatury oscylują pomiędzy 12 a 28 stopni, co jest niewątpliwie o wiele przyjemniejsze niż przebywanie tu latem, w porze deszczowej.

Gdzie jeszcze warto zajrzeć?

Oprócz luksusowych kurortów, hoteli czy rejsów Tajlandia to także niezwykłe krajobrazy czy interesujące zabytki, a także rajskie plaże takie jak Malibu Beach w Ko Phangan czy Railay Beach. Będąc w Bangkoku trzeba koniecznie zajrzeć do Pałacu Królewskiego, choć niestety jest on zawsze oblegany. Jednakże piękno tego świątynnego kompleksu buddyjskiego nie ma w sobie równych. Najlepiej zwiedzić go skoro świt. Niezwykły jest także znajdujący się w Bangkoku posąg Leżącego Buddy – Wat Pho, rzeźba ta bowiem jest naprawdę imponująca.

Tajlandia to magiczny kraj, którego urok potrafi zachwycić nawet najbardziej wymagających podróżników. Wodospady, jeziora, plaże, niezwykła architektura czy luksusowe resorty sprawiają, że można się zakochać i po prostu tutaj zostać lub wracać coraz częściej.

Udostępnij
Comments are closed.
Visit Us On FacebookCheck Our Feed