Dominikana

Dominikana

Dominikana to słońce, które ogrzewa całe ciało, woda tak czysta, że można się w niej przejrzeć niczym w lustrze, dzikość oraz piękne gaje kokosowe. To idealne miejsca na luksusowe wakacje, w których chodzi przede wszystkim o chwytanie chwil i delektowanie się każdym momentem. To także idealny zakątek dla osób lubiących aktywnie spędzać czas, chociażby surferów.

Dominikanę można odnaleźć we wschodniej części wyspy Haiti. Jako kraj graniczy z Republiką Haiti właśnie oraz z Puerto Rico (poprzez cieśninę Mona). To zarówno niziny (np. Seibo), czy żyzne doliny takie jak San Juan czy Cibao. Dominikana posiada również rozwiniętą sieć rzeczną oraz bujne lasy równikowe.

Jakie atrakcje czekają na miłośników luksusu na Dominikanie?

Dominikana to niewątpliwie raj na ziemi. Wiele tu miejsc, które bezsprzecznie kojarzą się z głębokim relaksem i poczuciem szczęścia. Jednym z nich jest najpopularniejszy region tego kraju, czyli Punta Cana. Na miłośników leniuchowania czekają tu złote plaże, a wśród nich zaliczana do dziesięciu najpiękniejszych plaż na ziemi – Bavaro Beach.

Naturalne piękno oraz luksusowe hotele czekają również w stolicy dominikańskiej prowincji Samana. To miasto, posiadające tą samą nazwę co cała prowincja, zachwyca gajami palmowymi, malowniczymi miasteczkami portowymi oraz tropikalną roślinnością.

Niedaleko półwyspu Samana można także odnaleźć wysepkę Cayo Levantado. Bajkowe widoki będące inspiracją dla firmy Bacardi, kuszą i przyciągają miłośników oryginalnych miejsc. Tutaj także znajduje się luksusowy kompleks hotelowy Gran Bahia Principe oraz niezwykła atmosfera.

Niezwykły jest też park narodowy Los Haitises, który został założony w 1976 roku. Ogrom gatunków, które czekają tutaj na odkrycie, jaskiń indian Taino czy wysepek wapiennych robi wrażenie. Ponadto znajduje się tu również wodospad El Limon, który zapiera dech w piersiach. Wiedzie do niego droga przez las tropikalny, co już samo w sobie jest dużą przygodą. Widok zaś warty jest każdego trudu.

Dominikana to kraj pełen niespodzianek i luksusowych atrakcji. Wiąże się to z dziewiczą i niezwykle urzekającą naturą, świetnymi hotelami oraz mnóstwem możliwości spędzania wolnego czasu. Od leniuchowania na złotych plażach, po trekking czy serfowanie. W zależności od tego, co kto lubi. Jedno jednak jest pewne – łatwo tutaj poczuć, czym może być życie i jak należy korzystać z jego darów. Dominikana to luksus dla wymagających, a jednocześnie prostota cieszenia się każdą chwilą.

Udostępnij
Comments are closed.
Visit Us On FacebookCheck Our Feed