Mauritius

Mauritius

Mauritius leży na Oceanie Indyjskim i jest częścią archipelagu Maskarenów a składa się z dwóch wysp Mauritius i Rodriguesa. Doskonałe warunki na wypoczynek panują tu praktycznie przez cały rok. To co przyciąga tutaj turystów to przepiękne plaże i laguny, a pod wodą rafy koralowe, które zajmują powierzchnię około 300 m2. Taka ilość raf sprawia, że jest to idealne miejsce dla wielbicieli nurkowania czy sportów wodnych. Dodatkowym atutem wysp jest przyroda, nie brakuje tu tropikalnych lasów, jezior, wodospadów.

Największą popularnością cieszy się północ wyspy ze stolicą kraju Port Louis. W czasie pobytu warto poświęcić trochę czasu na wędrówki po mieście, które w centrum jest nowocześnie zabudowane. Koniecznie trzeba zajrzeć do muzeum Blue Penny, w którego zasobach są dwa najcenniejsze znaczki na świecie czyli Niebieski i Pomarańczowy Mauritius. Na brakuje tu tez kościołów katolickich i świątyń hinduistycznych, wart odwiedzenia jest również Fort Adelaide. Port Louis jest miastem portowym, położone w pobliżu wody luksusowe hotele zapewniają tutejszym gościom doskonałe warunki do spędzenia urlopu.

Pięknym miejscem jest również Mahebourg, które jest drugim pod względem wielkości miastem wyspy. To właśnie tutaj mieści się Muzeum Dziejów Floty Morskiej a także Rezerwat Przyrody Domaine du Chasseur, na którego obszarze są lasy deszczowe, żyją jelenie i dzikie świnie. Również tutaj nie brakuje hoteli o różnym standardzie, choć zdecydowanie przeważają te cztero i pięciogwiazdkowe. Są ona tak zorganizowane i wyposażone, że właściwie można w nich spędzić cały urlop a wychodzić tylko po to by leniuchować na plaży.

Ciekawy jest tez rejon północny, szczególnie Grand Baie przyciąga turystów, co powoduje, że jest tu dość głośno i tłoczno. Zdecydowanie jest to miejsce dla ludzi ceniących luksus i wygodny wypoczynek. Są tu ekskluzywne hotele, bungalowy i eleganckie pensjonaty. Całość stanowi bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturę hotelową i gastronomiczną. Panują tu bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych, można nurkować, żeglować, a wieczorami miło spędzać czas w barach lub restauracjach.

Udostępnij
Comments are closed.
Visit Us On FacebookCheck Our Feed