Fidżi

Fidżi

Fidżi to zespół 323 wysp leżących w południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego, z czego ponad sto wysp jest zamieszkanych. Położenie i ukształtowanie wysp sprawia, że panuje tu specyficzny mikroklimat sprzyjający niezwykłej roślinności.

Wyspy na Fidżi otaczają lazurowe wody, na nabrzeżach pełno jest białego, miękkiego piasku, a do tego mamy eleganckie hotele i resorty, w których przyjemnie można spędzać czas urlopu. Tutejsze hotele to nie tylko kompleksy, które w swoim obrębie mają całą infrastrukturę turystyczną, ale też eleganckie wille zapewniające atmosferę intymności i spokoju, zwłaszcza jeśli taki kompleks ma do dyspozycji prywatną plażę.

Oprócz leniuchowania na plażach można też spędzać czas na zwiedzaniu miast. Na pewno stolica Suwa zasługuje na poświęcenie jej paru dni, w czasie który koniecznie trzeba zajrzeć do Muzeum Narodowego, gdzie zgromadzono kolekcje pokazujące tutejszą kulturę i rzemiosło. Trzeba też zobaczyć Świątynie Sri Siva Subramaniya. Pięknym miejscem jest również ogród botaniczny, gdzie można w jednym miejscu podziwiać skarby przyrody wysp Fidżi.

Fidżi
Fidżi

Z kolei wyspa Vanua Levu to z pewnością raj dla wielbicieli sportów wodnych i nurkowania. Rafa koralowa otaczająca wyspę jest niezwykła i kryje w sobie wiele skarbów. Na wyspie są wysokiej klasy hotele, wille i bungalowy. Całość jest przygotowana dla wymagających gości z zasobnymi portfelami.

Niezwykłym miejscem jest też wyspa Laucala, na której mieści się ekskluzywny Laucala Resort składający się z dwudziestu pięciu willi, z których każda jest wyposażona w spa, bar, basen. Dodatkowo przebywający tu goście mają do swojej dyspozycji kort tenisowy, pole golfowe, nie brakuje też atrakcji postaci wycieczek po lesie deszczowym, można też nurkować, surfować czy jeździć konno.

Wyspa Tavarua przyciąga nurków i surferów, ta maleńka wyspa w kształcie serca otoczona jest przez wody, które oferują surferom znakomite warunki do pływania. Nie jest bardzo popularna wśród turystów dzięki czemu zachowała się tu atmosfera spokoju i intymności.

Udostępnij
Comments are closed.
Visit Us On FacebookCheck Our Feed