Emiraty Arabskie

Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie leżą nad Zatoką Perską na Bliskim Wschodzie, a składają się z siedmiu emiratów Abu Zabi, Dubaju, Adżman, Szardża, Umm al-Kajwajn, Fudżajra, Ras al-Chajma. Emiraty ze względu na ogromne złoża ropy naftowej i gazu są bardzo bogatym państwem, co powoduje, że prawie każdy z pozoru szalony pomysł szejków może tu zostać zrealizowany.

Na wakacjach w ZEA nie zabraknie luksusowych hoteli, niezwykłych budowli i znakomitej sieci autostrad. Ponieważ pieniądze nie są tu żadnym ograniczeniem przepych i bogactwo wprost wylewa się na ulice, wszystko tu jest największe, najpiękniejsze, najbogatsze, szczególnie w Dubaju. Takim miejscem pokazującym, że odpowiednia ilość pieniędzy pozwala realizować najbardziej śmiałe pomysły są Palmowe Wyspy, czyli sztuczne wyspy usypane z piasku wydobytego z dna morza. Na jednej z nich Jumeirah powstał ekskluzywny kompleks hotelowy Atlantis, który utrzymany jest w stylu orientalnym i wprost opływa w bogactwie. Przybywający tu turyści mają do dyspozycji park wodny, sztuczną rzekę, lagunę, basen, spa, korty tenisowe i jeszcze wiele innych udogodnień i atrakcji niespotykanych w innych miejscach.

Palmowa wyspa
Palmowa wyspa

Wiele atrakcji turystów czeka w Dubaju, którego znakiem firmowy jeśli chodzi o hotele jest z pewnością Burj al-Arab czyli hotel w kształcie żagla a stojący na sztucznej wyspie. Hotel ten to z pewnością synonim luksusu i przepychu, mierzy 321m wysokości, z zewnątrz pokryty jest specjalnym materiałem, który zmienia kolory w dzień i w nocy. Goście mają tu do dyspozycji lądowisko dla helikopterów, lokaja, kucharza, ochroniarza. Wystrój wnętrza to złota armatura, toalety, klamki, po prostu przepych na każdym kroku a cały kompleks jest stworzony, aby spełniać życzenia gości.

Nie jest to oczywiście jedyny hotel w Dubaju, inne są równie atrakcyjne i przyciągają gości atrakcjami jak choćby fontanna Burji w jednym z hoteli, której strumień wznosi się na 150 m a całość uzupełniają światła i muzyka tworząc razem niezwykły spektakl. W Dubaju zbudowano też najwyższy budynek na świecie czyli Burj Khalifa, jego budowa trwała pięć lat a efekt końcowy jest niezwykły. Całość mierzy 828 m, mieści się tu nawet meczet.

W czasie pobytu w Emiratach z pewnością trzeba wybrać się do Abu Zabi, żeby zobaczyć Wielki Meczet, który został zbudowanych w latach 1996-2007 i nosi imię szejka Zajda. Warto też odwiedzić Muzeum Fudżajry, w którego zbiorach znajdują się eksponaty z trzeciego tysiąclecia p.n.e. oraz Fort-muzeum Adżman pochodzący z XVIII wieku.

 

Udostępnij
Comments are closed.
Visit Us On FacebookCheck Our Feed